Нюкасъл разказа играта на безидеен Челси, лондончани отново се "сгромолясаха" (ВИДЕО)

2121 0

Отборът на Нюкасъл постигна много важна победа в 16-ия кръг на английската Висша лига. "Свраките" надделяха с минималното 1:0 над лондонския гранд Челси у дома и се изкачиха на третата позиция в английския елит.

Първото полувреме мина под егидата на домакините. Нюкасъл пресираше Челси в собствената му половина и не му даваше много шансове. Положения имаше основно пред вратата на Едуар Менди, но те не могат да се нарекат чисти.

През втората част и двата тима се разиграха. Видя се живец в играта на Челси, като се откриха хубави възможности пред Конър Галахър, чийто опасен удар бе спасен и пред Кай Хаверц. Единственото попадение падна в 67-ата минута. Мигел Алмирон проби отлично по фланга и предостави топката на Джо Уилок, който с прецизен удар от границата на наказателното поле вкара.

Video edited on Kapwing

След днешната среща Челси заема осмата позиция с актив от 21 точки. Следващите мачове на двата тима ще бъдат след края на Световното първенство в Катар.