Нюкасъл громи за четвърта поредна победа във Висшата лига, Лестър и Астън Вила спукаха топката

1157 0

Победа за гостите и постно нулево реми предложиха останалите две срещи от програмата на 34-ия кръг на Висшата лига. Нюкасъл удари без проблеми с 3:0 последния Норич. Лестър и Астън Вила пък спукаха топката.

Нюкасъл разгроми с 3:0 като гост Норич. Така хората на Еди Хау записаха четвърта поредна победа в шампионата. „Свраките“ се изкачиха до 9-ата позиция с актив от 43 точки, а „канарчетата“ са непоклатими на дъното с 21 пункта и са запътили към отпадане от елита на Англия. Джоелинтон заби два гола, а едно попадение за успеха на Нюкасъл добави Бруно Гимараеш.

Лестър и Астън Вила изиграха динамичен двубой, но не успяха да си вкарат голове. Мачът на „Кинг Пауър Стейдиъм“ завърши 0:0 и изобилстваше от много борба по терена.

„Лисиците“ и бирмингамци изглежда доиграват сезона, макар че тимът на Стивън Джерард все още не трябва да е на 100% спокоен за оцеляването си, въпреки че едва ли ще се стигне до подобно шокиращо развитие в оставащите кръгове.