Нови беди! Проблемите на Арсенал се увеличават

1191 0

Мениджърът на Арсенал Микел Артета е напът да остане без двама от основните си футболистите за известен период от време. След вчерашното дерби с Тотнъм, завършило при равенство 2:2, с оплаквания са Деклан Райс и Букайо Сака.

Първият бе заменен на почивката заради болки в гърба, а в края на двубоя крилото накуцваше.

"Деклан има контузия в гърба, не се чувстваше добре през първото полувреме и трябваше да го извадим. Трябва да направим изследвания. За него не е обичайно да не може да довърши мача", коментира Артета.

Точно Жоржиньо, който замени Райс на почивката, сбърка за втория гол на "шпорите". Към момента не е ясно дали Сака има контузия, или става въпрос единствено за болки.

Извън сметките на Артета са още защитникът Юриен Тимбер, халфът Томас Партей и офанзивните футболисти Леандро Тросар и Габриел Мартинели. Проблемът на Тимбер е дългосрочен, но другите не би трябвало да отсъстват дълго време.