Напук на проблема със собствеността: Челси отстрани палача на Манчестър Юнайтед и Тотнъм и е на полуфинал

Напук на проблема със собствеността: Челси отстрани палача на  Манчестър Юнайтед и Тотнъм и е на полуфинал

1711 0

Раздираният от драми Челси сложи край на приказката за Мидълзбро в турнира за ФА Къп. Хората на Томас Тухел победиха с 2:0 като гост тима от Чемпиъншип в четвъртфинална среща и продължават на полуфиналите в надпреварата.

Боро сензационно отстрани последователно Манчестър Юнайтед и Тотнъм, като даде всичко от себе си, за да шокира и „сините“ от Лондон, но класата на Челси си каза думата. Гостите доминираха на „Ривърсайд“ през по-голямата част от мача и си оплетоха кошницата още преди почивката с голове на Ромелу Лукаку и Хаким Зиеш.

Белгийският таран откри резултата в 15-ата минута. Той се възползва от отличен пас на Мейсън Маунт и матира Лъмли за 0:1. Хаким Зиеш предреши крайния изход от сблъсъка в 31-ата минута. Мароканецът препарира стража на домакините със страхотен диагонален изстрел от границата на наказателното поле – 0:2.

След паузата хората на Крис Уайлдър пробваха да се върнат в мача. На няколко пъти те създадоха напрежение пред вратата на Менди, но не успяха да вкарат поне почетно попадение.

Така Челси стана първият полуфиналист в тазгодишното издание на турнира, а Мидълзбро продължава битката в Чемпиъншип.