Мохамед Салах стана първият играч на Ливърпул с гол в 10 поредни мача

1424 0

Нападателят на Ливърпул Мохамед Салах стана първият футболист в историята на мърсисайдци, който вкарва в 10 поредни двубоя. Египетската звезда оформи хеттрик срещу Манчестър Юнайтед, като се разписа в 38-ата минтуа за 3:0, в добавеното време на първото полувреме за 4:0 и в 50-ата минута за 5:0.

Така той подобри собствения си рекорд, като за клубния тим и за националния отбор има общо 14 попадения през сезона. Освен това в началото на срещата Салах даде и асистенция за гола на Наби Кейта.

Салах пристигна на "Анфийлд" през лятото на 2017 г. и оттогава във Висшата лига има 102 гола в 153 двубоя. С Ливърпул е шампион на Англия, победител в Шампионска лига, носител на Суперкупата на УЕФА и Световното клубно първенство.

А Кристиано Роналдо не сдържа нервите си и нарита Къртис Джоунс.