Марсиал разби Шефилд и доближи Манчестър Юнайтед до топ 4 във Висшата лига

1300 0

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна класически успех с 3:0 над Шефилд Юнайтед като домакин в мач от 31-вия кръг на Висшата лига. В герой за "червените дяволи" се превърна Антони Марсиал, който отбеляза хеттрик, за да върне отбора си в битката за топ 4 на Острова.

За пръв път мениджърът на "червените" Оле Гунар Солскяер постави заедно на терена като титуляри Пол Погба и Бруно Фернандеш. Още в седмата минута домакините откриха чрез Марсиал след асистенция на своя колега в атака Маркъс Рашфорд.

В самия край на полувремето Марсиал удвои, като този път подаването дойде от Арън Уан-Бисака. В 74-ата минута френският нападател оформи своя хеттрик, а с това и крайния резултат в мача. Десет минути преди края Солскяер извърши пет смени, давайки шанс за изява на Игало, Мактоминей, Перейра, Мата и Джеймс.

С победата Юнайтед покачи актива си на 49 и се доближи на само две точки зад четвъртия Челси, който е с мач по-малко. Шефилд е на осма позиция с 44 пункта.