Манчестър Юнайтед загуби всеки от трите си мача, в които Магуайър бе титуляр

1719 0

Манчестър Юнайтед е загубил всички мачове през този сезон, в които титуляр е излизал капитанът Хари Магуайър. Снощи "червените дяволи" загубиха от Реал Сосиедад (0:1) в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа.
Отборът, воден от Ерик тен Хаг, е загубил 3 пъти досега през сезона. В двата си първи двубои от сезона във Висшата лига грандът от Манчестър отстъпи на Брайтън и Брентфорд. И в трите срещи защитникът беше титуляр.
След двете загуби в шампионата Тен хаг прати Магуайър при резервите и отборът записа победна серия от 4 мача. В тези 4 победи защитникът се включи в само една, влизайки като резерва в 80-ата минута.

Прави също впечатление, че когато нападателят Кристиано Роналдо е титуляр за "дяволите", отборът не може да отбележи гол. Португалецът започна от първата минута срещу Брентфорд (0:4) и срещу Реал Сосиедад (0:1). В останалите си пет изиграни срещи отборът бележи поне веднъж. В тях 37-годишната звезда е влизал като резерва.

А група лидери се срещнали още с Ралф Рангник с искане Магуайър да не бъде титуляр.