80' - Магуайър влиза в игра за Манчестър Юнайтед... 81' - жълт картон за Магуайър

2023 0

Манчестър Юнайтед успя да надвие непобедимия до момента Арсенал, след като спечели голямото дерби от кръга във Висшата лига с резултат 3:1. Голяма роля за успеха изигра отбраната на "дяволите", която бе с Рафаел Варан и Лисандро Мартинес.

Двамата бранители бяха безупречни в представянето си, а Юнайтед постигна четвърта поредна победа - и при четирите Мартинес и Варан си партнираха.

Хари Магуайър все пак взе участие в дербито срещу Арсенал, след като в 80-ата минута замени Лисандро Мартинес за заключителните минути от срещата.

Само минута след влизането си Магуайър успя да си изкара жълт картон, което веднага доведе до подигравателни коментари към бранителя в социалните мрежи.

Трябва да се отбележи обаче, че нарушението на Варан бе тактическо и много важно за това Юнайтед да не допусне гол във вратата си.