Манчестър Юнайтед загуби от Атлетико Мадрид преди старта на сезона

1850 0

Манчестър Юнайтед загуби с 0:1 от Атлетико Мадрид в приятелска среща, която се игра в норвежката столица - Осло. Единственото попадение в не толкова зрелищния мач реализира Жоао Феликс в 87-ата минута.

Срещата започна много добре за футболистите на  Юнайтед, които показаха много добра игра през първата част, но не успяха да реализират. Пропуски направиха Антони Марсиал, Маркъс Рашфорд и Антони Еланга. Мадридчани също имаха своите положения, но не стигнаха до гол.

През втората част футболистите на Ерик тен Хаг също бяха доста по-активни. Дебют с червения екип направи и Кристиан Ериксен, а в 60-ата минута Диего Симеоне направи цели 9 смени. "Дюшекчиите" бяха далеч по-свежи в края на двубоя и успяха да реализират в 87-ата минута чрез Жоао Феликс.

В края на мача ситуацията на терена доста се изнерви. Фред, от отбора на "червените дяволи" си изкара и втори жълт картон след доста неспортсменско влизане в краката на Алваро Мората.

За Манчестър Юнайтед това бе първо поражение откакто Ерик тен Хаг е начло, още утре обаче "червените дяволи" излизат срещу друг испански тим - Райо Валекано. Очаква се минути да запише и мегазвездата Кристиано Роналдо.