Манчестър Юнайтед разгроми Нюкасъл и се върна на победния път

Снимка: Gulliver/GettyImages

3378 0

Отборът на Манчестър Юнайтед записа убедителна домакинска победа срещу Нюкасъл в мач от 19-тия кръг на Английската Висша лига. „Червените дяволи“ спечелиха с 4:1 двубоя на „Олд Трафорд“ след обрат от 0:1. Матю Лонгстаф даде аванс на гостите през първата част, но малко след това Антони Марсиал изравни. Младокът Мейсън Грийнууд и Маркъс Рашфорд увеличиха преднината на Юнайтед до почивката. През втората част отново Марсиал бе точен и оформи финалния резултат.

Двата тима започнаха срещата с равен актив от точки. Донякъде изненадващо „свраките“ първи достигнаха до гол в срещата. В 17-тата минута Жоелинтон намери Матю Лонгстаф в наказателното поле на Юнайтед и младият футболист на Нюкасъл откри резултата – 0:1! Радостта на гостите обаче бе кратка, след като „червените дяволи“ бързо намериха път към вратата на Мартин Дубравка. В 24-тата минута Андреас Перейра намери Антони Марсиал, който с изстрел отдалече вкара топката във вратата на Нюкасъл, за да изравни резултата – 1:1! Малко след това играчите на Солскяер стигнаха и до втори гол. В 36-тата минута Мейсън Грийнууд открадна една топка в половината на гостите и вкара феноменален гол за 2:1! До края на първата част имаше време и за трети гол на Манчестър Юнайтед. Аарън Уан-Бисака навлезе отдясно, центрира в наказателното поле и намери непокрития Маркъс Рашфорд, който направи резултата 3:1!

През втората част Оле Гунар Солскяер пусна в игра Пол Погба. В 51-вата минута всякаква интрига в срещата приключи, след като Антони Марсиал вкара втория си гол в двубоя. Шон Лонгстаф върна неточно една топка към свой съотборник, след което френският нападател я взе и отбеляза четвъртото попадение за своя тим в мача. Малко след това Марсиал бе близо и до своя хеттрик, но негов удар срещна гредата на вратата на Дубравка. След средата на втората част темпото спадна, като очевидно всичко в срещата бе ясно.

Победата означава, че Манчестър Юнайтед събира актив от 28 точки и са вече само на 4 от 4-тия в класирането Челси. Нюкасъл пък остават с 25 пункта и слизат до 10-тата позиция в подреждането.