Манчестър Юнайтед нокаутира Нотингам за 180 секунди в шоу на Рашфорд, вратар спаси гостите от разгром (ВИДЕО+СНИМКИ)

5798 0

Манчестър Юнайтед се позабавлява и победи само с 3:0 гостуващия Нотингам в двубой от Висшата лига на Англия на Боксинг дей. Така „червените дяволи“ се върнаха към мачовете от първенството с успех, който ги доближи само на точка от Топ 4 във временното класиране.

Футболистите на Ерик тен Хаг си оплетоха кошницата само в рамките на 3 минути през първото полувреме. Маркъс Рашфорд откри резултата в 19-ата минута след изненадващо изпълнен корнер от Кристиан Ериксен по земя. 180 секунди по-късно английският голмайстор направи страхотен пробив и асистира за попадението на Антони Марсиал за 2:0. Крайният резултат фиксира резервата Фред в 87-ата минута.

Домакините изпуснаха още куп положения чрез Маласия, Рашфорд, Антони и Каземиро. Вратарят на Нотингам Уейн Хенеси пази като лъв и спаси своите от по-разгромна загуба.

Гостите пратиха веднъж топката в мрежата на Де Хеа, но попадението на Райън Йейтс в 40-ата минута бе отменено от ВАР заради засада.

Така Юнайтед събра 29 точки и е на петото място, само на пункт след Тотнъм. Нотингам остана на предпоследното място с 13 точки.

Манчестър Юнайтед започна мача с необичайна защитна формация заради вирус, който върлува в отбора.

В 6-ата минута дойде първата отлична възможност за домакините. Рашфорд получи топката в пеналта, но се засуети и бе блокиран. След това обаче кълбото достигна до Тайрел Маласия на далечната греда. Той шутира, вратарят Уейн Хенеси се намеси, а топката срещна и лявата странична греда.

„Червените дяволи“ продължиха да контролират събитията на терена. Натискът им обаче не водеше до желания резултат.

ГОООЛ! Манчестър Юнайтед откри резултата в 19-ата минута. Кристиан Ериксен изненада защитата на гостите, изпълнявайки корнер. Датчанинът центрира топката по земя към пеналта, където Маркъс Рашфорд с едно докосване матира Хенеси – 1:0.

ГОООЛ! Само 3 минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Рашфорд се справи с двама защитници по левия фланг, след което пусна топката към Марсиал, а французинът без забавяне стреля от дъгата на пеналта. Хенеси се намеси, но топката отново влетя в мрежата му – 2:0.

В 40-ата минута топката посети мрежата на Давид  де Хеа. Лингард центрира от фал, Райън Йейтс се освободи и прати топката във вратата с глава. Радостта на гостите обаче бе кратка, защото след преразглеждане на ситуацията ВАР отмени гола. Оказа се, че Уили Боли е бил в засада.

След почивката двубоят продължи в по-спокойно темпо. В 53-ата минута се наложи да бъде извършена принудителна смяна в състава на Нотингам. Теренът напусна бившият играч на Манчестър Юнайтед  Джеси Лингард.

В 56-ата минута Антони профука отлична възможтост. Той бе изведен отлично в пеналта, но не успя да преодолее вратаря Хенеси.

Само 180 секунди по-късно и Марсиал излезе сам срещу стража на гостите, но голкийпърът спаси удара му с крак.

Влезлият като резерва Гарначо намери Рашфорд в пеналта, нападателят стреля от трудно позиция, но Хенеси отново спаси гостите в 68-ата минути. Само 120 секунди по-късно домакините предявиха претенции за дузпа, но съдията Антъни Тейлър не ги уважи.

В 71-ата минута Бренън Джонсън пропусна страхотна възможност, след като Де Хеа спаси удара му. Последва нов пропуск за „червените дяволи“ дело на Каземиро, който също бе отчаян от Хенеси.

ГОООЛ! Резервата Фред сложи точка на спора в 87-ата минута. Каземиро го намери в пеналта и той матира Хенеси – 3:0.

До края не паднаха повече попадения, а гостите нямаха сили да вкарат поне почетно такова.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Давид де Хеа, Уан-Бисака, Рафаел Варан, Люк Шоу, Тайрел Маласия,  Каземиро, Кристиан Ериксен, Антони, Бруно Фернандеш, Антони Марсиал, Маркъс Рашфорд

Нотингам Форест: Уейн Хенеси, Серж Орие, Джо Уоръл, Уили Боли, Ренан Лоди, Райън Йейтс,  Ремо Фройлер, Орел Мангала, Джеси Лингард, Бренън Джонсън, Тайво Ауоний

Преди мача:

Двата тима се изправят в двубой от 17-тия кръг на Висшата лига, а той ще е първи между тях след 23 години чакане. За последно те се срещат през 1999 г., когато "червените дяволи" разбиват противника си като гост с 8:1.

След това последваха тежки времена за легендарния клуб от 20-и век, който дълго време не успя да се завърне във Висшата лига след отпадането си.

Сега тимът се намира на 19-о място с 13 точки, докато Юнайтед е пети с 26 пункта. Възпитаниците на Ерик тен Хааг играха с Бърнли за Карабао Къп в изминалите дни, когато се наложиха с 2:0. В същия ден Нотингам победи като гост Блекбърн с 4:1 в същия турнир.