Манчестър Сити отстрани Нюкасъл и се класира за 1/2-финалите на ФА Къп

1266 0

Отборът на Манчестър Сити е последния отбор, който си осигури участие на полуфиналите на тазгодишното издание на ФА Къп. "Небесносините" отстраниха Нюкасъл след победа с 0:2 като гост в 1/4-финален сблъсък от надпреварата.

"Гражданите" откриха резултата в 37-мата минута след гол на Кевин Де Бройне от дузпа. Преди това добри положения за гостите пропиляха Давид Силва, Рияд Марез и Рахим Стърлинг. В средата на второто полувреме Стърлинг удвои преднината на своя отбор след елегантен удар от границата на пеналтерията.

Така Манчестър Сити се класира за 1/2-финалите, където ще се изправи срещу отбора на Арсенал. В другия полуфинален сблъсък ще играят отборите на Манчестър Юнайтед и Челси. Двубоите ще се изиграят на 18 и 19 юли на "Уембли".