Манчестър Сити мина и през Брайтън, Ерлинг Холанд отново не разочарова

2621 0

Манчестър Сити успя да победи Брайтън в мач от 11-я кръг на английската Висша лига. Момчетата на Пеп Гуардиола се наложиха с 3:1 у дома на "Етихад" и се изкачиха на втората позиция във временното класиране.

Първият гол падна в 22' и бе дело на Ерлинг Холанд. Норвежецът се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите и наказа тази тяхна грешка. В 43' ВАР даде дузпа на "гражданите" след нарушение срещу Бернардо Силва в наказателното поле. Холанд застана зад кълбото и не сгреши.

През втората част се видя живец в Брайтън. Гостите дори съумяха да отбележат в 53' чрез белгиеца Леандро Тросар. 22 минути по-късно обаче Кевин Де Бройне сложи точка на спора с истински красиво попадение, оформяйки крайното 3:1.

Следващият мач на "гражданите" ще бъде срещу Борусия Дортмунд в Шампионска лига във вторник (25 октомври), Брайтън пък посреща Челси у дома в следващия кръг на английския елит.

Ето пък какво разкри агентът на Холанд за норвежеца.