Лийдс срази Тотнъм и отне шансовете на "шпорите" за топ 4

Снимка: Michael Regan/Getty Images

1166 0

Отборът на Лийдс Юнайтед победи Тотнъм Хотспър у дома с 3:1 в мач от 35-тия кръг на английската Висша лига. Възпитаниците на Марсело Биелса поведоха в резултата в 13-ата минута. Стюарт Далас стреля отдалеч и прати топката в горния десен ъгъл.

В 25-ата минута Деле Али изведе с хубав пас Хюн Мин Сон и южнокореецът не сбърка за 1:1. В 31-ата минута Хари Кейн вкара второ попадение за Тотнъм, но реферът Майкъл Оливър отмени гола поради засада.

В 42-ата минута Алиоски изведе Бамфорд и голмайсторът на Лийдс не остави шансове на Уго Лорис. В 84-ата минута появилият се като резерва Родриго Морено вкара трето попадение и подпечата победата на Лийдс..

Така Лийдс вече има 50 точки и е на девето място в класирането. "Шпорите" остават с 56 точки и са на шеста позиция във Висшата лига.

А ето какво сподели Хюн Мин Сон за раздялата с Жозе Моуриньо.