Късен гол донесе изстрадана победа на Евертън в дебюта на Анчелоти

1961 0

Отборът на Евертън успя да победи Бърнли като домакин с минималното 1:0 в мач от 19-ия кръг на Висшата лига. Доминик Калвърт-Люин изкова победата на "карамелите" в дебютния мач на Карло Анчелоти като треньор на отбора.

Мърсисайдци диктуваха темпото на игра през по-голямата част от срещата на "Гудисън Парк", но така и не успяваха да се доберат до така жадуваното попадение. Феновете по трибуните трябваше да дочакат до 80-ата минута, за да видят как Калвърт-Люин праща кълбото зад гърба на стража Ник Поуп.

Двубоят бе емоционален за домакините, след като преди по-малко от седмица треньорът от световен калибър Анчелоти се ангажира със задачата да измъкне "сините" от трудната ситуация, в която е клубът. С победата "карамелите" се измъкнаха от дъното на таблицата и вече са 13-и с 22 точки.

В същото време Бърнли пропусна възможността да се доближи до топ 7, записвайки деветото си поражение през сезона. "Виненочервените" са една позиция пред Евертън с актив от 24 точки.