Кейн класира Тотнъм за 1/8-финалите във ФА Къп, двамата от Ювентус дебютираха

1793 0

Английският гранд Тотнъм победи Брайтън с 3:1 като домакин в мач от 1/16-финалите на ФА Къп. Хари Кейн отбеляза два гола за победата на "шпорите", а новите две попълнения от Ювентус - Деян Кулушевски и Родриго Бентанкур, направиха своите дебюти.

Още в 13-ата минута Кейн заби фантастичен гол с премерен удар извън наказателното поле, пласиран в горния ъгъл на вратата на "чайките". Девет минути по-късно Соломон Марч си отбеляза злощастен автогол, който постави Брайтън в още по-тежка ситуация.

Все пак "чайките" върнаха един гол в 63-ата минута, когато халфът Ив Бисума се разписа. Три минути по-късно обаче Хари Кейн реализира второто си попадение в срещата и даде спокойствие на съотборниците си.

Малко по-късно Антонио Конте извърши първата си промяна в мача, пускайки в игра новото попълнение от Ювентус Деян Кулушевски. Десет минути по-късно дебют за "шпорите" направи и друг играч, дошъл от "старата госпожа" - Родриго Бентанкур.

След тази победа за Тотнъм предстои домакинство на Саутхямптън във Висшата лига в сряда, докато Брайтън играе чак в събота - гостуване на Уотфорд.