Хари Кейн подпечата името си в историята на Висшата лига при успеха на Тотнъм (ВИДЕО)

5728 0

Капитанът на Англия и Тотнъм - Хари Кейн, бе под “светлината на прожекторите” при успеха с 3:1 на “шпорите” над Нотингам Форест в срещата от 27-мия кръг на Висшата лига. Причината е, че англичанинът е едва третият футболист, след Шиър и Агуеро, който вкарва по 20 попадения в рамките на шест сезона от Висшата лига.

В съботния следобед той вкара на два пъти срещу новака в шампионата. Класическата разлика временно бе оформил Сон в 62-рата минута, докато Джо Уоръл вкара почетното попадение за гостите в 81-вата минута за крайното 3:1.

Трябва да се отчете, че столичани имаха комфортен аванс чрез капитана си още до почивката с попаденията му в 19-тата и 35-тата минута,а само след 180 секунди ВАР отмени гол на Ричарлисон.

В добавеното време на срещата пък се стигна до дузпа за гостите, които обаче пропиляха в 95-тата минута чрез Андре Аю, изстрелът на когото бе париран.

Новите три точки означават, че столичани събраха 48 точки за четвъртата позиция, докато Нотингам разполага с 26 пункта за 14-о място.

Следете най-актуалните новини от Висшата лига със SportLive.bg!