Фабио Карвальо влезе в историята на Ливърпул

2120 0

Фабио Карвальо донесе изключително важната победа на Ливърпул с 2:1 над Нюкасъл в драматичен двубой от петия кръг на Висшата лига.

Бившият футболист на Фулъм се разписа от воле в 98-ата минута и така донесе втора победа на своя тим през кампанията в Англия.

Това се случи само ден, след като португалецът навърши 20 години. С гола във вратата на Ник Поуп, Карвальо се превърна в най-младият футболист на Ливърпул, донесъл победа на тима във Висшата лига с гол след 90-ата минута.

Наред с това, попадението на Карвальо е най-късният гол на Ливърпул в елита на Англия от 2011 г. насам, когато Дирк Кайт вкара в 102-ата минута при равенството 1:1 срещу Арсенал.