Евертън триумфира като гост на Уест Хем

892 0

Евертън стигна до много ценен успех с 1:0 при гостуването си на Уест Хям и завърза страшно много борбата за европейските квоти, които са във Висшата лига.

На Олимпийския стадион в Лондон "карамелите" стигнаха до успеха с гол на Доминик Калвърт-Люин в 24-тата минута.

Уест Хям беше по-активният тим след почивката, но "чуковете" бяха най-близо до гола в 61-вата минута, когато крайният защитник Владимир Цоуфал удари страничната греда на вратата на гостите.

С успеха Евертън събра 55 точки, с които остава на осмо място в класирането, но е само на 3 точки зад Уест Хям, който е пети и с мач повече. До края на сезона във Висшата лига остават три кръга.