Евертън се справи с Брайтън и отново излезе на върха в Англия

Снимка: Gulliver/GettyImages

1432 0

Тимът на Евертън записа пореден успех от началото на сезона във Висшата лига. "Карамелите" спечелиха домакинството си на Брайтън на "Гудисън парк" с 4:2. Хамес Родригес отбеляза две попадения за успеха, а по едно добавиха Доминик Калвърт-Люин и Йери Мина. За гостите се разписаха Нийл Мопе и Ив Бисума.

Срещата започна с натиск на Евертън и "карамелите" заслужено стигнаха до откриване на резултата. В 16-тата минута Гилфи Сигурдсон центрира отдясно и Доминик Калвърт-Люин с глава отбеляза 6-тия си гол от началото на сезона във Висшата лига - 1:0!. В края на първата част "чайките" достигнаха до изравняване. При едно центриране в наказателното поле на Евертън Джордан Пикфорд не се намеси добре и Нийл Мопе вкара топката във вратата му - 1:1! В последната ситуация за първото полувреме обаче Евертън отново излезе напред в резултата. Хамес Родригес центрира от фаул и Йери Мина с глава бе точен - 2:1!

През втората част играчите на Карло Анчелоти решиха всичко. Първо в 52-рата минута футболистите на Евертън откраднаха една топка в половината на Брайтън и Алекс Айоби намери Хамес Родригес в наказателното поле, а колумбиецът на празна врата вкара за 3:1! В 70-тата минута Хамес вкара втория си гол в двубоя. В сходна атака топката му бе центрирана в наказателното поле, този път от Абдулай Дукуре, а за бившия играч на Реал Мадрид остана най-лесното - 4:1! В добавеното време на срещата Брайтън върна един гол. След разбъркване пред наказателното поле на Евертън Ив Бисума стреля отдалеч и топката връхлетя вратата на Джордан Пикфорд - 4:2!

Така Евертън отново е с пълен актив от точки след първите 4 кръга и излиза на първото място в класирането във Висшата лига. Брайтън остава с 3 пункта и заема 14-тото място във временното класиране.