Ерлинг Холанд не успя да вкара на Челси, но "счупи" нежелан рекорд във Висшата лига, държан от Нунес

Снимка: Getty Images / Колаж: SportLive

2283 0

Нападателят на Манчестър Сити Ерлинг Холанд записа нежелан "xG" рекорд в една необичайно разочароваща вечер за головата машина на гражданите срещу Челси, в която тя имаше редица шансове да вкара, но така и не го направи, а двата тима завършиха при резултат 1:1.

Нежеланият рекорд

23-годишният голаджия записа общо девет удара, включително три големи положения, като това вдигна очакваните му голове до 1.71 - най-голямата цифра до момента през сезон 2023/24 в елита на Острова.

Още: Почетино доволен от точката на Ман Сити - Челси, Гуардиола пък изненада с изказване за Холанд

Ерлинг Холанд записа нежелан рекорд

Последният човек, който записа злополучен "xG" близо до Холанд през този сезон, беше нападателят на Ливърпул Дарвин Нунес, който натрупа 1.61 очаквани гола по време на своите 64 минути срещу Нюкасъл на 1 януари.

Челси изглеждаше много опасен преди почивката и след като пропусна няколко шанса през първото полувреме, Рахийм Стърлинг откри резултата срещу бившия си клуб с отличен завършек.

Както често прави, Сити се радваше на по-големия процент от притежанието на топката, но се бореше да разбие стабилната защитна линия на Челси, а когато имаха шансове, техните атакуващи играчи, включително Холанд, не успяха да се възползват.

Още: Преобразен Челси изненaда Манчестър Сити: Стърлинг шамароса бившия си клуб (ВИДЕО)