Ерик Ламела отбеляза страхотен гол във вратата на Арсенал (ВИДЕО)

1496 0

Ерик Ламела се превърна в едно от главните дейсващи лица в дербито с Арсенал, което Тотнъм загуби с 2:1. Аржентинецът бе оставен резерва, но се появи още в началото на мача в игра на мястото на контузилия се южнокореец Сон.

В 33-ата минута на мача Ерик Ламела изведе Тотнъм напред в резултата с гол, който вероятно ще бъде в Топ 3 на най-красивите попадения за целия сезон. Лукас подаде топката по земя към Ламела, а той без подготовка изпълни удар в стил 'рабона', който първо мина между краката на защитник на Арсенал, а след това влетя в ъгъла на вратата пазена от Бернд Лено.

През второто полувреме обаче, Ерик Ламела си изкара два бързи жълти картона за нарушения в центъра на игрището и беше изгонен от главния съдия на мача. Останал с 10 души на терена Тотнъм не успя да намери верния път към вратата на Арсенал и загуби дербито на Северен Лондон.