Бейл и Кейн се развихриха за разгром на Тотнъм в лондонско дерби от Висшата лига

1988 0

Английският гранд Тотнъм разгроми градския си съперник Кристъл Палас с 4:1 като домакин в мач от 27-ия кръг на Висшата лига. Страхотен мач за "шпорите" изиграха Гарет Бейл и Хари Кейн, които се отчетоха с по две попадения, а освен това Кейн записа и две асистенции на името си.

В средата на първата част английският национал намери Бейл, който откри резултата за "белите". В самия край на първата част обаче "орлите" върнаха едно попадение чрез Кристиан Бентеке. Равенството се задържа само четири минути след почивката, когато Бейл вкара втория си гол в мача, отново след асистенция на Кейн.

Самият Хари Кейн се разписа три минути по-късно, възползвайки се от асистенция на Мат Дохърти. В 76-ата минута голмайсторът на "шпорите" добави още едно попадение, като този път асистенцията дойде от Хюн Мин Сон.

По този начин Тотнъм се изкачи до шестото място във Висшата лига с актив от 45 точки - на две зад четвъртия Челси. Кристъл Палас е на 13-о място с 34 точки.