Наполи е сигурен осминафиналист в Лига Европа

2236 0

Наполи реши всичко още в първата среща с Трабзонспор в мач от 1/16-финалите на Лига Европа и победи без усилия с 4:0 в Турция, правейки реванша протоколен.

Играчите на Рафа Бенитес решиха всичко още през първото полувреме, чрез голове на Енрике (6`), Игуаин (20`) и Габиадини (27`).

Запата в продължението на второто полувреме заби четвърти гол.

Още в началото Наполи упражни натиск и създаде възможност за гол след центриране от корнер в 3-ата минута.

До 6-ата минута Наполи изпълняваха вече трети корнер. Вратарят на турския тим изби ударът, но Енрике с глава в добавката го прехвърли и откри за гостите. 0:1.

След гола Трабзон се окопитиха, а мачът стана много двуостър. В следващите минута двата отбора си размениха серия от груби влизания.

В 20-ата минута след хубава контраатака от ляво бе пуснат пас към малкото наказателно поле, а влизащият на скорост Игуаин разстреля вратата на домакините за 0:2.

Габиадини в 27-ата минута уби тотално интригата след като получи пас в дълбочина, освободи се от пазача си и вкара за 0:3.

Неаполитаните продължиха да владеят положението и удариха греда, дело на Игуаин в 33-ата минута.

В началото на второто полувреме Трабзон за пръв път отправиха изстрел към вратата на гостите, който обаче бе избит в ъглов удар.

Наполи обаче продължи да води играта и да създава ситуации пред вратата на домакините.

Те пък безуспешно се опитваха да достигнат поне до почетно попадение.

В 84-ата минута Наполи достигнаха и до дузпа за фаул срещу Мертенс. Той сам изпълни, но топката премина в страни от левия страничен стълб.

В продължението на мача, след поредната атака на Наполи Запата направи резултата 0:4.