Челси и Саутхемптън си вкараха по 3 гола и разделиха точки, Вернер и Хаверц блестят

1492 0

Челси и Саутхемптън си спретнаха истинско зрелище в мач от английската Висша лига. Лондончани имаха аванс от 2:0, след което отново поведоха за 3:2, но в крайна сметка изпуснаха победата. С два гола и асистенция се отличи Тимо Вернер, а третият гол реализира друго ново попълнение - Кай Хаверц.

Още до 28-ата минута резултатът бе 2:0 за Челси след две попадения на Тимо Вернер. При първия гол той направи добро движение без топка, а след това напредна страхотно в противниковото наказателно поле, задържа топката между няколко играчи на "светците" и реализира. При втория се възползва от грешка на защитник на Саутхемптън, след което технично прехвърли вратаря.

Франк Лампард си помисли, че го очакват сравнително спокойни минути до края, но резултатът бе изравнен след известнов време. Първо Дани Ингс получи подаване от Адамс 2 минути преди края на първата част, финтира вратаря и се разписа с удар покрай него, а в 57-ата минута самият Адамс вкара след огромна грешка на Кепа Арисабалага и защитник в "синьо".

Въпреки това, в 59-ата минута Челси отново излезе напред в резултата, след като Вернер този път влезе в ролята на подавач и асистира за своя сънародник Кай Хаверц, който се разписа на празна врата. Драмата обаче бе пълна, защото във втората минута от добавеното време на двубоя Вестергаард засече далечен изстрел на свой съотборник и донесе точката на своя тим.