Брентфорд и Тотнъм си спретнаха футболен трилър по Коледа

Снимка: Getty/Gulliver images

1322 0

Отборите на Брентфорд и Тотнъм Хотспър направиха изключителен дебютен мач от серията на Боксинг Дей в Англия. Двата отбора направиха равенство – 2:2, в градското дерби за старта на коледната серия с мачовете от Висшата лига.

Айвън Тоуни даде аванс на „пчеличките“ с попадение в 15-ата минута, след което вкара второ попадение в срещата след старта на втората част.

Тотнъм обаче „не беше дошъл на разходка“ и Хари Кейн намали в 65-ата, за да може Пиер-Емил Хойберг да изравни в 71-ата минута.

Втората част категорично беше по-добра за „шпорите“, които дори нацелиха гредата на Брентфорд, след като в 84-ата минута Кейн натресе напречната греда на съперника. Натискът на „шпорите“ обаче беше спрян от Давид Рая – вратарят на домакина, който направи серия от добри спасявания в хода на срещата.

Точката остави Тотнъм на четвъртото място в класирането, след като тимът вече има 30 точки, докато Брентфорд е девети с 20 точки.