Тотнъм срази Брентфорд, Конте продължава без загуба в Англия

Снимка: Gulliver/GettyImages

1585 0

Стартът на Антонио Конте, начело на Тотнъм във Висшата лига, продължава да бъде перфектен за италианския специалист. Това бе факт, след като „шпорите” взеха победата с 2:0 над новака Бърнли при домакинството си в столицата на Великобритания.

В 12-ата минута десния халфбек на гостите Серхи Каньос си вкара автогол и даде аванс за домакините преди Хюн-мин Сон да завърши изящна контраатака за лондончани през втората част.

Откриващият гол дойде, след като Сон центрира, а Понтус Янсон опита да изчисти топката, която се отби в Бен Дейвис, след което в Каньос, за да влети в мрежата на гостите.

„Шпорите” искаха да вкарат още голове, но Алваро Фернандес направи спасявания срещу Хари Кейн и Сон.

През второто полувреме Серхио Регийон изведе добре Сон при контраакация и отблизо кореецът не пропусна.

По този начин Тотнъм се изкачи до шестото място и вече е на две точки зад четвъртия Уест Хем, докато Брентфорд е 12-и.