Брайтън затегна примката около врата на Роджърс, остави Лестър на дъното

900 0

Лестър продължи с кошмарното си представянето от началото на сезона във Висшата лига, след като загуби гостуването си на Брайтън с 2:5 в мач от шестия кръг на шампионата.

На "Амекс Стейдиъм" край Южния бряг "лисиците" започнаха отлично и поведоха в резултата още в първата минута чрез централния нападател Келеши Ихеаначо, но в 10-ата минута равенството бе възстановено след автогол на Люк Томас. След още пет минути "чайките" вече водеха след попадение на Мойзес Кайседо, но в 33-ата минута Патсон Дака направи 2:2.

След почивката играчите на Греъм Потър доминираха и в 64' дръпнаха напред с гол на Леандро Тросар, а до края Алексис Макалистър вкара нови две попадения, едното от дузпа, за крайното 5:2.

Така Брайтън продължи във възходяща линия и се изкачи до четвърто място в класирането с 13 точки, докато Лестър остава на дъното на класирането с една точка от шест двубоя, а мениджърът на тима Брендан Роджърс е под все по-голямо напрежение.