"Бях им фен": Легенда на Манчестър Сити призна защо изпуснал трансфер в Ливърпул


"Бях им фен": Легенда на Манчестър Сити призна защо изпуснал трансфер в Ливърпул
Снимка: Getty Images/Gulliver

5922 0

Легендата на Манчестър Сити - Серхио Агуеро, сподели любопитни подробности за клубните си пристрастия като дете. Голаджията не крие, че преди години е симпатизирал на един от най-големите съперници на "гражданите".

Аржентинецът е подкрепял Ливърпул. За него битките с "червените" винаги са били специални. Той отговори и дали е бил близо до трансфер на "Анфийлд".

"Харесвах Ливърпул, когато бях по-млад заради Оуен, който също тъкмо беше започнал. Дори, когато играех на своя Playstation, се опитвах да съм като Оуен", сподели Агуеро пред "Stake" и продължи.

"През 10-те ми години в Сити имахме страхотни мачове с Ливърпул. После дори се увеличиха, когато се борихме един срещу друг за Висшата лига. Отбелязвал съм някои важни голове, но никога не успях на "Анфийлд", добави той и отговори на въпрос дали е можел да облече червената фланелка.

"Наистина не знам.  Четох, че не искали да изпратят оферта, защото съм бил много млад и трансфер изглеждал твърде рисков", завърши Серхио Агуеро.

Аржентинецът на "Етихад"

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

Централният нападател има 390 мача с екипа на "гражданите", в които записва 260 попадения и 73 асистенции, държейки рекорда за голмайстор номер 1 в историята на Манчестър Сити.

Неотдавна суперзвезда на Ливърпул изравни постижение на Агуеро във Висшата лига.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички