Атлетико Мадрид надви Манчестър Сити в Южна Корея с голове на резерви (ВИДЕО)

2110 0

Атлетико Мадрид записа престижна победа над Манчестър Сити с 2:1, макар и в приятелски мач, който се проведе на "Seoul World Cup Stadium" в Южна Корея!

Диего Симеоне и Хосеп Гуардиола пуснаха силни титулярни състави. Ето какви бяха те:

Атлетико Мадрид - Облак, Аспиликуета, Союнчу, Витсел, Ермосо, Де Пол, Коке, Лемар, Диаш Лино, Мората, Гризман

Манчестър Сити - Едерсон, Уокър, Стоунс, Диаш, Лапорт, Родри, Силва, Фодън, Грийлиш, Холанд, Алварес

И трите попадения, обаче, паднаха в последните 20-25 минути на контролата и то след като двамата старши треньори бяха извършили редица смени...

В 67-ата Мемфис Депай, който бе заменил Гризман, откри резултата с премерен удар от границата на наказателното поле.

Седем минути по-късно "дюшекчиите" удвоиха аванса си чрез друга резерва - Яник Ферейра Караско, който се разписа почти от същото място като Депай, завършвайки хубав индивидуален пробив.

В 85-ата "гражданите" отбелязаха почетно попадение - точен бе защитникът Рубен Диаш, който вкара с глава след изпълнение на ъглов удар.

*За Атлети предстоят още две контроли - срещу Реал Сосиедад (2-ри август, 23:00 ч.) и срещу Севиля (5-ти август, 23:00 ч.). Сити пък ги очаква финал за Къмюнити Шийлд срещу Арсенал, който ще се проведе на 6-и август от 18:00 часа.