Астън Вила препарира рано Лийдс за триумф във Висшата лига

Снимка: Guliver/GettyImages

1066 0

Астън Вила записа ценен успех с 1:0 като гост на Лийдс в мач от 26-ия кръг на английската Висша лига и се доближи значително до местата, даващи право за участие в европейските клубни турнири, включително и топ 4.

Единственият гол в срещата беше отбелязан рано-рано в срещата, като в 5' Ел-Гази засече прекрасно центриране на Оли Уоткинс и реализира за 1:0. Още през първото полувреме бирмингамци можеха да стигнат до втори гол, но прекрасните намеси на Меслие оставиха Лийдс в мача.

През второто полувреме обаче така и не се промениха събитията на терена. Домакините натискаха, но така и не стигнаха до убедително положение за гол, а гостите затвориха отлично срещата.

Астън Вила събраха актив от 39 точки, като в момента изостават с 6 пункта зад Уест Хям, намиращ се в топ 4. Бирмингамци обаче имат цели 2 мача по-малко спрямо "чуковете" и, ако ги спечелят, могат много бързо да се намесят в битката за място в Шампионска лига.

Лийдс по настоящем е на 10-о място с актив от 35 пункта и на удобна дистанция от зоната на изпадащите.