Арсенал удари Лийдс и е на 1/4-финал в Купата на Лигата

1504 0

Отборът на Арсенал успя да победи Лийдс с 2:0 като домакин в мач от осминафиналите на Купата на Лигата. "Артилеристите" си свършиха работата на "Емиратс" и се класираха за четвъртфиналната фаза на турнира.

През първата част не паднаха попадения, но в началото на второто полувреме "топчиите" излязоха напред в резултата. В 55' в игра се появи Калъм Чеймбърс, който се нуждаеше от по-малко от десет секунди на игрището, за да вкара гол, дошъл след асистенция на Никола Пепе.

В средата на полувремето Едуард Нкетия удвои преднината на лондончани и им даде нужното спокойствие до края на срещата. Жребият за 1/4-финалите ще се тегли в събота.