Арсенал се разправи със звездите на САЩ, Кай Хаверц затвори устите на критиците (ВИДЕО)

3689 0

Арсенал се наложи безпроблемно срещу сборния отбор на звездите от американската МЛС. "Топчиите" победиха с 5:0 в дебюта на Деклан Райс, а Кай Хаверц вкара първия си гол за лондончани.

Резултатът бе открит още в петата минута. Габриел Жезус си пробва късмета с много техничен удар извън наказателното поле и реализира много красиво попадение. Доминацията на "артилеристите" продължи и Леандро Тросар удвои в 23-ата минута след индивидуална акция и хубав гол от дъгата на наказателното поле.

Втората част започна "ударно" за лондончани, когато Жоржиньо реализира от дузпа в 47'. В 84-ата минута Габриел Мартинели получи страхотен пас, навлезе в половината на противника и с прецизен удар матира стража на опонента за 4:0.

65-милионната покупка Кай Хаверц се разписа за пръв път като футболист на "топчиите". Германецът посрещна прецизно центриране в наказателното поле, овладя с гърди и с много мощен удар не остави никакви шансове, оформяйки крайното 5:0.

В неделя (23 юли) Арсенал ще продължи американското си турне със сблъсък срещу Манчестър Юнайтед.