Арсенал с разлика на върха във Висшата лига след победа над Брайтън (ВИДЕО)

1369 0

Арсенал изкова изключително ценна победа в навечерието на 2023 г., след като се наложи над Брайтън като гост с 4:2 в последния мач от Висшата лига за изминалата година.

По този начин "топчиите" ще посрещнат новата година с цели седем точки пред втория - Манчестър Сити, който разполага с 36 пункта и равен брой срещи. "Чайките" пък се намират в средата на класирането - осми, с 24 точки.

За победителите вкараха Сака, Йодегард, Нкетия и Мартинели, съответно в 2-рата, 39-тата, 47-мата и 71-вата минута. Междувременно Митома бе намалил в 65-тата минута и при 4:1 "топчиите" изглеждаха като сигурни победители, но попадението на Фъргюсън в 77-мата минута подложи възпитаниците на Артетата под огромен натиск.

До края на двубоя "чайките" стигнаха до още един гол след броени минути, който обаче бе отменен поради засада и успокои столичани до известна степен.

Вижте каква груба грешка допусна Манчестър Сити часове по-рано!