Арсенал с голяма грешка по пътя към титлата, от която най-доволен е Ливърпул (ВИДЕО)

3195 0

Астън Вила постигна голям успех в 16-ия кръг на Висшата лига, побеждавайки с минималното 1:0 Арсенал на "Вила парк". Единственото попадение бе отбелязано от Джон МакГин, а "топчиите" направиха грешна стъпка към титлата.

Двубоят започна много силно за домакините от Бирмингам. Още в 7-ата минута резултатът бе открит, след като Леон Бейли намери Джон МакГин точно пред голлинията. Вторият не сбърка и даде преднина на своя тим.

"Топчиите" се активизираха след допуснатото попадение и създадоха няколко брилянтни шанса за гол пропуснати от Мартин Йодегор и Габриел Мартинели. Отново капитанът на Арсенал бе под светлината на прожекторите, когато в 39' получи пас от Габриел Жезус и нанесе силен удар, който бе отразен от Емилиано Мартинес.

В 62-ата минута Букайо Сака вкара топката във вратата на Вила, но попадението веднага бе отменено поради засада на английския национал. Само 6 минути по-късно Оли Уоткинс можеше да удвои преднината на "виланите", но Давид Рая съумя да отрази с крак.

Драмата бе пълна в последната минута от добавеното време, когато Кай Хаверц вкара топката във вратата на Емилиано Мартинес след карамбол, но попадението бе отменено заради игра с ръка на германеца.

Арсенал вече е втори с актив от 36 точки - 1 зад новия лидер Ливърпул. Астън Вила пък заема третата позиция с 35 пункта на своето име.