Арсенал победи Нюкасъл като гост с 2:0 в мач от 34-ия кръг на Висшата лига

1039 0

"Свраките" успяха да измъкнат точка от Ливърпул, но Арсенал не срещна трудности и победи Нюкасъл като гост с 2:0 в мач от 34-ия кръг на английската Висша лига! Мохамед Елнени и Пиер-Емерик Обамеянг донесоха трите точки за отбора на Микел Артета. Ето и малко повече информация за този мач:

Още в 6-ата минута Елнени овладя една отбита топка и с хубав удар откри резултата в полза на "артилеристите". В 29-ата минута Гранит Джака бе близо до второ попадение в срещата, но Дубравка го отказа с добро спасяване.

Малко след това Елнени също можеше да направи резултата 2:0, но защитник на "свраките" се навеси решаващо. В 69-ата минута Обамеянг уби интригата в мача след като засече центриране на Габриел Мартинели и покачи на 2:0. В края на срещата Фабиан Шер от домакините бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Мартинели!

Четири кръга преди края на сезона в Англия Арсенал е на 9-то място с актив от 49 точки, докато Нюкасъл е 17-ти с 36 пункта!