1347 0

Челси постигна трудна победа над Уест Бромич Албиън в мач от кръга във Висшата лига. "Сините" се наложиха с 1:0 на "Стамфорд Бридж" благодарение на гол на Диего Коща.

През първото полувреме двата тима изнесоха слаба продукция, като Коща бе единственият играч на лондончани, създал някаква голова възможност. Съперникът действаше безпогрешно в защита.

В 69-ата минута Неманя Матич създаде по-опасно положение, след като отправи мощен изстрел от разстояние, който близна дясната греда на УБА.

В 70-ата минута владението на топката на Челси беше размазващо - 71:29. Малко след това падна и голът. В 76-ата минута Диего Коща завърши индивидуалните си усилия със страхотен удар от наказателното поле. Топката полетя към горния ляв ъгъл на Бен Фостър, който не можа да стори нищо, за да попречи на влизането й в мрежата му - 1:0.

С победата Челси дръпна с 3 точки пред Арсенал на върха в класирането. "Сините" имат 37 пункта. Уест Бромич се смъкна на осмата позиция с 20 точки.

Досега балансът на тима на Антонио Конте е 12 победи, 1 равен и 2 загуби.