Челси записа най-категоричната си победа, Динамо шокира Порто

1303 0

Челси записа най-убедителната си победа през сезона до момента, след като стигна до 4:0 над Макаби Тел Авив като гост и излезе начело на своята група в Шампионска лига.

Двубоят тръгна добре за лондончани, а след 20 минути игра Гари Кейхил даде аванс на своите. В 41' пък мачът беше решен, след като Тал Бен Хаим получи червен картон за изключително грубо нарушение.

През второто полувреме атакуващата мощ на Челси се отприщи, след като Вилиан вкара от пряк свободен удар, а Оскар и Баба реализираха по едно попадение за крайното 4:0.

Изключителна изненада се получи в Португалия, където Порто (лидер преди днешните мачове) загуби с 0:2 от Динамо (Киев) и не съумя да се класира за следващата фаза, а дори постави класирането си на Карта.

В 35' Ярмоленко се разписа от дузпа за 0:1, а в 64' Гонсалес уби съпротивата на Порто.

Така последните мачове ще бъдат изключително интересни. Порто и Челси са с по 10 точки, като играят един срещу друг на "Стамфорд Бридб". Който загуби, най-вероятно ще отпадне, защото Динамо Киев е с 8 точки и има домакински мач срещу Макаби Тел Авив.