Борусия (Дортмунд) удари Манчестър Сити в Чикаго (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

1345 0

Борусия (Дортмунд) победи Манчестър Сити с 1:0 в първи мач от международния предсезонен турнир Международна шампионска купа. На стадион "Солджър Фийлд“ в Чикаго и двата тима бяха без голяма част от титулярите си, които все още почиват след участието си на Световното първенство в Русия. Дебют за "гражданите“ направи новото попълнение Рияд Марез, а мениджърът на тима Пеп Гуардиола даде шанс за изява и на вратаря Джо Харт.

Единственото попадение в мача отбеляза халфът на Борусия Марио Гьотце, който се разписа в 28-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Александър Зинченко срещу Кристиан Пулишич. Пулишич от своя страна бе обявен за играч на мача след края на двубоя.

За Манчестър Сити предстоят нови две проверки срещу сериозни съперници, като в четвъртък те се изправят срещу Ливърпул, а два дни по-късно срещат Байерн Мюнхен.