Статистиката доказва: Килиан Мбапе промени играта на ПСЖ срещу Байерн Мюнхен

1549 0

Звездата на Пари Сен Жермен - Килиан Мбапе, очаквано не бе доволен от загубата с 0:1 от Байерн Мюнхен в първата 1/8-финална среща от Шампионска лига. Според френския национал все пак има и позитивни неща в двубоя, а едно от тях е представянето през втората част.

От думите му след мача става ясно, че не е трябвало да играе заради контузията в бедрото, получена срещу Монпелие, но той е бил категоричен, че трябва да помогне на съотборниците си. Мбапе влезе в игра през второто полувреме, като се очакваше да е аут от терените поне още две седмици.

И все редица анализатори посочиха, че именно той е основната причина за промяната в играта на ПСЖ през втората половина. Мбапе два пъти успя да се разпише, но и двете попадения бяха отменени заради засада. Само за 33 минути игра е играл с топката 15 пъти, като има 5 отигравания в наказателното поле на съперника. А как според него ПСЖ може да победи Байерн в реванша - вижте в този материал.