Байерн Мюнхен отстъпи пред ПСЖ в гладиаторски двубой в Шампионска лига

5057 0

Европейският клубен шампион Байерн Мюнхен отстъпи на ПСЖ с 2:3 в първи мач от 1/4-финалите на Шампионска лига. Парижани поведоха с два гола още през първата част - Килиан Мбапе откри резултата в 3-ата минута, а в 28-ата Маркиньос удвои резултата. Баварците върнаха един гол чрез Ерик Максим Чупо-Мотинг в 37-ата минута. Момчетата на Ханзи Флик стигнаха до равенството в 60-ата минута, когато Томас Мюлер направи 2:2. Отново Мбапе в 68-ата донесе успеха за ПСЖ.

СЪСТАВИ

Байерн: 1. Мануел Нойер, 5. Бенжамен Павар, 4. Николас Зюле, 27. Давид Алаба, 21. Лука Ернандес, 6. Джошуа Кимих, 18. Леон Горецка, 10. Лерой Сане, 22. Кингсли Коман, 25. Томас Мюлер, 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг

ПСЖ: 1. Кейлор Навас, 3. Преснел Кимпембе, 5. Маркиньос, 22. Абду Диало, 31. Колин Дагба, 27. Идриса Гай, 23. Юлиан Дракслер, 15. Данило Перейра, 11. Анхел ди Мария, 7. Килиан Мбапе, 10. Неймар

Къде да гледаме Байерн Мюнхен - ПСЖ в Шампионска лига?

Още в 3-ата минута Чупо-Мотинг нацели напречната греда с удар с глава след изпълнение на ъглов удар.

3' - 0:1! В последвалата атака обаче Неймар напредна отлично с топката, пусна встрани от себе си към Мбапе, който стреля много мощно в Нойер, който не успя да се справи и топката мина между краката му.

В следващите минути темпото стана бясно, а европейският клубен шампион наложи голям натиск и стигна до добри ситуации. Най-удобната такава се откри пред Мюлер, който от непосредствена дистанция не успя да насочи топката след рикошет.

В 12-ата минута Мбапе проби добре, справи се с противникови футболисти, а след това топката се озова в Дракслер, който я вкара. Голът обаче бе правилно отменен заради засада, която бе маркирана при подаването към Мбапе.

В 19-ата минута Байерн отново бе изключително близо до това да изравни резултата. Кимих центрира от пряк свободен удар, а там Горецка засече топката с глава отблизо, но Навас реагира светкавично и спаси. Секунди по-късно и Павар изпробва рефлекса на Навас, но стражът отново се справи.

28' - 0:2! Неймар се отличи с втора асистенция. След статично положение защитата на баварците се забави с изтеглянето и бразилецът намери своя сънародник Маркиньос. Защитникът овладя топката и хладнокръвно завърши, за да удвои аванса си.

37' - 1:2! Баварците намаляват изоставането си в резултата. Павар центрира отлично отдясно, а топката кацна на главата на Чупо-Мотинг, който я насочи отлично във вратата и не остави шансове на Навас.

Преди началото на втората част Маурисио Почетино извърши втора смяна за ПСЖ - Ричард Бакер влезе на мястото на Абду Диало. В 49-ата минута Байерн стигна до корнер, но след изпълнението му атаката беше спряна поради фал в нападение.

В 52-ата минута Килиан Мбапе подаде на Неймар, който изпусна сам срещу Мануел Нойер, а при добавката стражът на баварците отново спаси. Байерн отвърна мигновено с удар на Давид Алаба, който беше спасен от Кейлор Навас. Баварците продължиха натиска, но и Бенжамен Павар беше спрян от костариканския страж. Германският тим продължи натиска в следващите минути с удари на Кингсли Коман и Лерой Сане.

В 58-ата минута Килиан Мбапе излезе сам срещу Мануел Нойер и стреля във вратаря, но нападателят се намираше в положение на засада.

61' - 2:2! Байерн получи правото да изпълни пряк свободен удар. Джошуа Кимих центрира, след което Томас Мюлер засече с глава от близко разстояние и прати топката в мрежата на Кейлор Навас.

В 65-ата минута Томас Мюлер получи разкървавяване след стълкновение с Данило Перейра, но бързо се върна в игра след получена медицинска помощ.

68' - 2:3! Килиан Мбапе свари защитата на "баварците" неподготвена и намери пролуката за да направи резултата 2:3!

В 71-ата минута Маурисио Почетино замени Анхел ди Мария и пусна в игра Мойс Кийн. В следващите минути Байерн продължи да натиска, но не се стигна до нещо по-опасно. В 84-ата минута Юлиан Дракслер опита удар, който беше далеч от целта.

В 85-ата минута Давид Алаба беше много близо до гола, но топката мина встрани от вратата. След това Томас Мюлер стреля, но и този удар излезе в аут. В 89-ата минута останаха съмнения за игра с ръка на Андер Ерера, но съдията отсъди само корнер за Байерн.

Преди двубоя

Байерн изглежда фаворит в срещата, след като има 19 поредни мача без загуба в Шампионска лига. Освен това германският шампион вкара повече от 2 гола в 12 поредни мача в турнира и повече от два гола още през първото полувреме в три от последните европейски 4 мача. ПСЖ е продължавал само в два от шестте си 1/4-финала,а в последните 5 мача момчетата на Маурисио Почетино победиха само два пъти.

Голямата въпросителна пред Ханзи Флик е кой ще започне като централен нападател на мястото на Роберт Левандовски, като много вероятно е включването на Ерик Чупо-Мотинг от първите минути. Серж Гнабри също е аут поради заболяване от коронавирус, а срещата пропускат трайни контузените Диего Коста и Корентин Толисо.

В лагера на ПСЖ проблемите са не по-малко. Италианските национали Марко Верати и Алесандро Флоренци също са с COVID-19, докато двамата леви бекове Лейвин Курзава и Хуан Бернат лекуват контузии. Аут е също Мауро Икарди, докато полузащитникът Леандро Паредес е наказан поради натрупани жълти картони. Добрата новина е наличието на Килиан Мбапе и Неймар, които да тормозят отбраната на баварците.

Само един от последните 22 мача на Байерн Мюнхен е завършил при нулево равенство на полувремето, което значи, че шоуто е гарантирано от първите минути. В последните 5 мача между двата тима Байерн има 4 победи. Единственаият успех за ПСЖ в този период дойде на 27 септември 2017 г. в груповата фаза на Шампионска лига.

Преди срещата Маурисио Почетино заяви, че Байерн не е само Роберт Левандовски.