Селтик повеждаше на два пъти на Атлетико Мадрид, но така и не успя да спечели 3 точки в Шампионска лига (ВИДЕО)

666 0

Селтик и Атлетико Мадрид не се победиха и завършиха 2:2 в мач от третия кръг на груповата фаза в Шампионска лига!

Кього Фурухаши откри резултата още в четвъртата минута след подаване на Мат О'Райли. В 25-ата "дюшекчиите" получиха дузпа. С изпълнението ѝ се зае Антоан Гризман, който нацели лявата греда, но след това топката се върна в краката му и той нямаше проблем да я прати в опразнената врата.

180 секунди по-късно Селтик отново поведе, този път чрез Луис Палма, който вкара страхотен "английски" гол от малък ъгъл.

В 53-тата минута Алваро Мората изравни за 2:2 с хубаво попадение с глава. Асистенцията бе дело на Маркос Йоренте. Родриго де Пол пък бе изгонен с втори жълт картон в 82-рата.

Така Селтик спечели първа точка в Група "Е", но остана на последното четвърто място. Атлетико Мадрид пък събра 5 на втората позиция. В следващия кръг двата отбора отново ще премерят сили, но в Испания (7-и ноември).