На Лаутаро не му попречи статута на резерва и заби 4 гола на Салернитана (ВИДЕО)

1335 0

Аржентинската суперзвезда Лаутаро Мартинес саморъчно успя да върне Интер начело в Серия А! "Ел Торо" оформи разгромното 4:0 при визитата на Салернитана от седмия кръг на Калчото.

26-годишният таран се превърна в първия играч, който вкарва четири гола със статута на резерва в среща от елитния италиански футбол. В събота вечер Алексис Санчес и Маркъс Тюрам поведоха нападението на миналогодишния финалист в Шампионска лига.

Това обаче не даде резултат до почивката и в 55-ата минута Лаутаро замени южноамериканеца. Последва същинска голеада от негова страна и вкара в 62', 77', 85', 89'. Така головата му сметка през сезона набъбна до девет попадения и асистенция.

"Змията" отново е на върха във временното класиране с 18 точки, колкото има и Милан след еднакъв брой изиграни срещи - 7. Сега Интер приема Бенфика в Шампионска лига, а след това е домакин на Болоня.

Следете всичко най-интересно от Серия А със SportLive.bg!