Ранен и късен гол попариха ПСВ и класираха Борусия (Дортмунд) сред най-добрите 8 в Шампионска лига


Ранен и късен гол попариха ПСВ и класираха Борусия (Дортмунд) сред най-добрите 8 в Шампионска лига
Снимка: Getty Images

1682 0

Борусия (Дортмунд) спечели реванша срещу ПСВ Айндховен и се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига след 1:1 в първия мач. "Жълто-черните" победиха у дома с 2:0 със скъпоценен гол на играещия под наем за тях Джейсън Санчо и попадение на Марко Ройс в добавеното време.

Английският национал се разписа още в 3-ата минута на двубоя. В 77' пък Никлас Фюлкруг отбеляза второ попадение за домакините, което обаче бе отменено заради спорна засада на нападателя. В 53' пък Ървинг Лосано нацели гредата на Кобел. Крайното 2:0 оформи резервата Марко Ройс в 90+5' или точно 20 минути след като се бе появил в игра. 

Санчо вкара в 3' и се контузи 70 минути по-късно

Нидерландците, които са убедителен лидер в Ередивизи и нямат загуба в първенството все още, не успяха да се класират на 1/4-финал за първи път от сезон 2006/07 насам и да затвърдят успешния си сезон. Ето как се разви мачът:

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

Двубоят започна доста динамично, като домакините не се мотаха и атакуваха още в началните секунди. Във втората минута шут на Маатсен мина над вратата на Бенитес от ПСВ. Натискът на "жълто-черните" продължи и в 3' те успяха да отбележат. В ситуацията Джейдън Санчо получи топката близо до дъгата на наказателното поле и с не особено силен, но добре насочен удар между краката на Тил спря топката в мрежата на ПСВ - 1:0. 

В 11' Фюлкруг излезе на добра позиция, но ударът му мина встрани от вратата. При нова "жълто-черна" атака в 16' Бенитес отрази удар на Бранд, а при добавката Мален от много близо не успя да насочи добре топката и стражът на гостите се справи.

ПСВ трудно успяваше да стигне до ситуации в половината на Борусия. В 27' Забицер намери отдясно Мален с дълъг пас, а нидерландецът стреля покрай вратата на гостите. В средата на полувремето тимът от Айндховен се поактивизира и в 34' Гуус Тил стигна до изстрел към вратата на Кобел, но право в ръцете на вратаря.

В 40' пък мерникът на Дониел Мален отново му изневери тази вечер, като той прати топката покрай гредата след изстрел от наказателното поле.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Домакините повториха началото на първата част и след почивката и в 48' Дониел Мален за четвърти път се размина с попадение след свой удар. Той стреля от вътрешността на наказателното поле, а рикошетът в тялото на защитник помогна на Валтер Бенитес да улови.

Отлична възможност за ПСВ в 53' - Ървинг Лосано стреля с десен крак от границата на наказателното поле, но топката кацна на дясната греда. Три минути по-късно Кобел се намеси добре при удар отдясно на Бакайоко. 

В 64' нова атака на Борусия завърши със спасяване на отлично представящия се тази вечер страж на ПСВ. Този път той отрази удар на Фюлкруг след подаване на Мален. 

С напредването на времето нидерландският първенец натисна домакините и първо в 69' Де Йонг стреля неточно, а 2 минути по-късно Кобел спаси с една ръка диагонален изстрел на Бакайоко.

В 73' голмайсторът на Дортмунд в този мач - Джейдън Санчо, изглежда получи разтежение и бе заменен в 75'. Неговото място на терена зае Марко Ройс. В 77-ата минута Борусия (Дортмунд) стигна до втори гол, в който бе замесен именно той. Легендата на тима изведе по чудесен начин Никлас Фюлкруг в наказателното поле и той от движение прати топката в мрежата на ПСВ. Оказа се обаче, че нападателят на домакините е бил с малко в засада, заради което голът му бе отменен. Решението обаче бе спорно.

В 94' капитанът на ПСВ - Люк де Йонг регистрира невероятен пропуск. Той се изправи очи в очи с Кобел, но стреля високо над вратата. Малко преди това удар на Джордан Тезе премина покрай целта.

В 90+5' Марко Ройс успя да запише името си в историята на този двубой, реализирайки за 2:0. Той се възползва от подхлъзване на бранител, напредна, остана очи в очи с вратаря и стреля покрай него, спирайки топката в мрежата му. 

Стартови състави:

Борусия: Кобел, Бранд, Джан, Забицер, Зюле, Йозджан, Маатсен, Мален, Санчо, Фюлкруг, Хумелс
ПСВ: Бенитес, Бакайоко, Боскагли, Веерман, Де Йонг, Дест, Мауро Жуниор, Схаутен, Тезе, Тил, Тилман

Борусия: Кобел, Бранд, Джан, Забицер, Зюле, Йозджан, Маатсен, Мален, Санчо, Фюлкруг, Хумелс

ПСВ: Бенитес, Бакайоко, Боскагли, Веерман, Де Йонг, Дест, Мауро Жуниор, Схаутен, Тезе, Тил, Тилман

ПРЕДИ МАЧА

"Жълто-черните" карат сезон, който може да се счита за провал. Тимът не е в битката за титлата в Германия - намира се на четвърто място и изостава с 20 точки от лидера Байер Леверкузен.

Това положение и резултатите, които не впечатляват, станаха причина да се говори усилено за уволнението на Един Терзич, но засега той остава на поста си. В последните 2 кръга Борусия спечели срещу Унион Берлин и Вердер Бремен, но желанието на ръководството е тимът да се класира на 1/4-финал в Шампионска лига.

От друга страна, ПСВ кара страхотен сезон, намирайки се на върха в Ередивизи, изпреварвайки най-близкия си преследвач с 10 точки. Тимът от Айндховен няма загуба през настоящия сезон в Нидерландия.

Първият осминафинал между двата тима, провел се на Ниската земя, завърши с равенство 1:1.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички