Шедьовър на Адейеми върна Борусия Дортмунд към победите (ВИДЕО)

485 0

Борусия Дортмунд записа първа победа след повече от месец чакане! В съботния следобед възпитаниците на Терзич се наложиха с 2:0 при визитата си на Унион Берлин от 24-ия кръх в Бундеслигата.

Сред големите герои за "жълто-черните" бе Карим Адейеми, който с младежите на Германия бе победил България на стадион "Александър Шаланов" през есента. С попадението си днес той правеше дълго време разликата между двата тима.

Германският национал откри с красив удар в 41-ата минута след асистенция на другия голаджия в тима - Фюлкруг. След почивката домакините имаха една чиста ситуация, която Фоланд пропиля, а в заключителните минути не бе дадена дузпа за игра с ръка на Зюле в наказателното поле.

В крайна сметка Маатсен оформи крайното 2:0 в последната минута от редовното време. Така Дортмунд се върна към победите в Берлин, след като срещу Унион нямаше успех като гост от началото на 2022 г.

Дортмунд не бе побеждавал от края на януари

"Жълто-черните" вече са четвърти във временното класиране (44 т.) на 10 пункта от втория - Байерн Мюнхен, и на само три от третия Щутгарт. Унион пък е на 8 т. от зоната на изпадащите.

Още: Хофенхайм прати Дортмунд за студена вода и си тръгна с трите точки от "Сигнал Идуна Парк" (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд изгуби своя вратар точно преди серията от важни сблъсъци

Атакуващ футбол, но решаващият удар липсваше: ПСВ и Борусия оставиха развръзката за реванша в Шампионска лига (ВИДЕО)