Пропуски с цената на финал: Кой ще съжалява между Милан и Интер? (ВИДЕО)

986 0

Интер изкова изключително ценна победа с 2:0 над градския си съперник Милан по време на първия полуфинал в Шампионска лига между двата тима за сезона.

В герои за победители, които бяха по-активни по време на целия двубой, бяха Джеко и Мхитарян с попаденията си от 8-мата и 11-тата минута.

Наглед показаното на терена, възпитаниците на Индзаги успяха за затворят срещата още през първата част, но трябва да се отбележат гредите посока на двете врати - Чалханоглу още през първата част и на Тонали след малко повече от час игра.

През втората част именно италианският национал бе сред най-близко стигналите до попадение за символичните домакини.

Video edited on Kapwing

Възможността за класически успех

Гостите също може да съжаляват за развоя на втората част, след като преди гредата на Тонали - 37-годишният Джеко остана на голова позиция, но Менян успя да реагира и само това спаси бившият италиански шампион от тежко поражение.

Шансовете

Така възможността за класиране остава и пред момчетата на Пиоли, които обаче след седмица ще трябва да намалят първоначално разлика от две попадения преди да помислят за пълен обрат в общия резултат.

Милан обаче не е побеждавал градския си съперник с два или повече гола чак от началото на 2016 г., когато Интер бива сразен с 3:0.

Ето защо успехът на Интер над Милан влезе в историята на Шампионска лига!