Преди 2 години Ливърпул спечели Шампионска лига, но целият свят говореше за Антъни Джошуа

Снимка: Guliver/GettyImages

7927 0

Преди 2 години Ливърпул спечели Шампионска лига за 6-и път в клубната си история, след като победи Тотнъм на финала с 0:2. Мохамед Салах от дузпа във втората минута и Дивок Ориги в 87-ата минута донесоха така ценния успех на мърсисайдци, които не бяха печелили трофея от историческия финал през 2005 година срещу Милан.

На следващата сутрин обаче спортният свят не говореше толкова за успеха на Ливърпул, а за друго спортно събитие - боксовият сблъсък между Антъни Джошуа и Анди Руис, в който световният шампион в тежка категория изненадващо загуби. Руис, непознат на широката аудитория по онова време, шокира света и нанесе първо поражение на британския боксьор.

Оттогава обаче измина много време - Джошуа получи реванш, в който изигра мача много по-умно, за да победи и да си върне поясите. Ливърпул пък спечели Висшата лига за пръв път от 30 години насам, но през изминалата кампания тотално разочарова с представянето си и се класира в последния момент в топ 4 на английското първенство.