Преди 11 години се изигра един от най-паметните мачове в Шампионска лига (ВИДЕО)

2114 0

На днешната дата през 2009-та година се изигра един от най-паметните мачове в Шампионската лига. Челси посрещна Ливърпул на „Стамфорд бридж“ в двубой от четвъртфиналната фаза.

Мърсисайдци трябваше да търсят голове, след като бяха загубили първия двубой на „Анфилд“ с 1:3. Срещата започна по отличен начин за тях - Фабио Аурелио се възползва от грешка на Петър Чех и отбеляза за 0:1. В средата на първото полувреме водените тогава от Рафаел Бенитес футболисти бяха все по-близо до обрата в двубоя, след като Шаби Алонсо от дузпа направи 0:2.

През второто полувреме обаче Челси излезе преобразен и направи пълен обрат до 3:2 след голове на Дидие Дрогба, Алекс и Франк Лампард. И когато всичко изглеждаше приключило, интригата се върна само за няколко минути, след като Лукас Лейва и Дирк Каут отново изведоха мърсисайдци напред за 3:4. В крайна сметка обаче с втория си гол в мача Франк Лампард оформи крайното 4:4 и прати лондончани към фазата на полуфиналите след общ резултат 7:5.

А ето защо настоящ футболист на Ливърпул се изгаври със свой съотборник.