От 12 г. гостуващ на "Камп ноу" не е владял по-малко топката от Виктория Пилзен

5195 0

Изобщо няма да е пресилено, ако се каже, че в мача между тях в груповата фаза на Шампионска лига снощи Барселона скри топката на Виктория Пилзен. Статистиката показва, че чехите са държали топката в изключително малък процент от игровото време.
За целия мач футболистите на Виктория са владяли топката общо за 16 минути и 42 секунди. Това е най-лошият резултат, случвал се на стадион "Камп ноу" за последните 12 години, когато там играе Барселона.
Последният път, когато съперникът на каталунците владя топката за по-малко време от чехите, беше орез април 2010 г. Тогава Интер гостува на "Камп ноу" в полуфинал на Шампионска лига, но Тиаго Мота беше изгонен в 28'. В резултат и на това "нерадзурите" държаха топката з 14 минути и 44 секунди през цялия мач.

Трябва да се отбележи, че тогава, въпреки поражението с 0:1, Интер се класира на финала, след като в първия мач спечели с 3:1. По-късно италианският гранд спечели турнира. А ето срещу кого Барса записа антирекорд по владение на топката.