Бенфика отнесе Динамо Киев, "жертва" на ЦСКА е в групите на Шампионска лига

4035 0

Бенфика и Виктория Пилзен са първите тимове за настоящия сезон, преминали успешно през квалификациите за влизане в груповата фаза на Шампионска лига. Португалският колос за втори пореден път не остави съмнения срещу Динамо Киев, който тази вечер срази с 3:0 на своя земя, докато на неутрален терен стигна до 2:0.

Попаденията във втората среща между португалския и украинския гранд паднаха през първото полувреме, като в голмайстори се превърнаха Отаменди, Рафа Силва и Нереш. Впечатление правят двадесетте голови положения, създали "орлите" само във втората среща.

Виктория Пилзен пък стигна до ценен успех с 2:1 над азербайджанския Карабах. Чехите изиграха чудесна първа среща и не допуснаха попадение (0:0), а пред своята публика постигнаха изключително важен обрат, тъй като гостите откриха чрез Озобич в 38-ата минута. Копиц и Клиемент обаче бяха точни в 58-ата и 73-ата минута и пратиха своите съотборници в груповата фаза на Шампионска лига след общ резултат от 2:1.

Само преди година чешкият тим бе елиминиран от ЦСКА в плейофите за влизане в груповата фаза на Лигата на конференциите.

Вижте най-интересните новини от Шампионска лига!